Ekonomi

Efeler Belediyesi Yüzde 100 Kadın Emeğiyle Üretimi Destekliyor Tarımsal Ürün Fabrikası

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, hayata geçirdiği birçok projeyle üretimi desteklemeye ve kadın üreticilerin hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Bu anlayışın en sevindirici örneklerinden biri olan ve sadece kadınların istihdam edildiği ‘Yüzde 100 Kadın Emeği Tarım Ürünleri Fabrikası’, Efeler’den Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, sadece kadın işçilerin çalıştığı ve belediyeye bağlı tarım alanlarında üretilen şehre özgü yerel tarım işlerinin işlendiği %100 Kadın Emeğiyle Çalışan Tarım İşleri Fabrikasını 2022 Mart ayında hizmete açtı. Otomasyondan paketlemeye, barkodlamadan yönetime kadar üretimin her aşamasında kadınların istihdam edildiği %100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası, Tepecik Mahallesi’nde 1.200 metrekarelik alan üzerine kuruldu. 200’den fazla kadın işçinin çalıştığı gıda üretim fabrikasında; Enginar, kekik, şevketibostan gibi kentin yöresel ürünlerinin yanı sıra deniz iğdesi, deniz börülcesi ve erişte gibi birçok ürün de fabrikanın geniş üretim yelpazesinde yer alıyor. Bununla yetinmeyen Efeler’in fabrikasında; Salça ve turşu başta olmak üzere çeşitli konserveler de üretilmektedir. Efeler’in tarım ürünleri Efeler’li kadınların ellerinde şekilleniyor ve katma değer kazanıyor.

Efeler Belediyesi’ne bağlı tarım alanlarında özenle yetiştirilen ve %100 Kadın Emeği Tarım İşleri Fabrikası’nda hijyenik koşullarda işlendikten sonra hasat edilen ürünler tüketime hazır hale getiriliyor; Sağlıklı ve güvenli gıdaya herkesin ulaşabilmesi için belediyeye bağlı Efe Bakkallar’ın raflarında uygun fiyatlarla halkın beğenisine sunuluyor.

Efeler’in verimli topraklarında yetişen ürünler, Türkiye sınırları dışına taşınarak yerli ve yabancı tüketicilerle buluşmak üzere belediyenin www.efelerpazari.com internet sitesinde online satışa sunuluyor. – AYDIN

mesudiyehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu