Haber

Zelenski açıkladı: Bahmut’u savunmaya devam edeceğiz

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelensky, çatışmaların devam ettiği Bahmut şehri için generallerine fikirlerini sordu. Zelenski, “Generaller cevap verdi: Geri çekilip takviye yapmayın. Bu görüş oybirliğiyle desteklendi.”

Ukrayna Devlet Lideri Zelensky, Donetsk ve Luhansk bölgelerinin ortasında yer alan ve stratejik nokta olarak fiyatlanan Bahmut kenti hakkında açıklamalarda bulundu. Şiddetli çatışmaların devam ettiği şehri savunmaya devam edeceklerini belirten Zelenski, “Bugün Genelkurmay toplantısında doğrudan hem Hortytsia komutanı General Syrskyi’ye hem de Başkomutan Zaluzhny’ye bu konudaki görüşlerini sordum. Bahmut bölgesi, geri çekilmek veya şehri savunmak ve takviye yapmak üzerine, “Geri çekilip takviye yapmayın. Bu görüş oybirliğiyle desteklendi. Başka bir görüş yoktu” dedi.

“GEÇERSİZ BİR BÖLGEMİZ YOK”

Ukrayna’nın hiçbir yerinin ‘vazgeçilmez bölge’ olarak görülmediğini vurgulayan Zelenski, “Ukrayna’nın terkedilebileceği söylenebilecek hiçbir parçası yok. Savaşçılarımızın direnişinin ve kahramanlığının yok sayılacağı bir Ukrayna siperi yok. İşgalciyi Ukrayna için sonuç verdiği her yerde, her yerde yok ediyoruz” diyen Bahmut, Donbas savaşında en büyük sonuçlardan birini veriyor. Ukrayna’nın her tarafını savunuyoruz ve savunmaya devam edeceğiz. Vakti geldiğinde ülkemizin her şehrini ve köyünü özgürleştireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu