Haber

İYİ Partili Dervişoğlu: Kazanılmayan seçim kaybedilen seçimdir

İYİ Partili Dervişoğlu: Kazanılmayan seçim kaybedilen seçimdir

İYİ Parti Küme Lideri Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, “CHP, kaybedilen seçimde alınan oyların yüzde 48’ini başarı olarak tanımlamaya çalışıyor. Bizce kazanılmayan seçim, kaybedilen seçimdir.”

İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Hükümeti göç politikası nedeniyle eleştiren Dervişoğlu, “Tamamen bilinçli politikalar nedeniyle Türkiye en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülke konumunda. Türk vatanı demografik işgal altında, Türk ulusal kimliği büyük bir tehditle karşı karşıya” Rahmetli Dündar Taşer’in dediği gibi ‘Sırtlanların yoluna çadırımızı kurduk.’ “Bu topraklarda sonsuza kadar yaşamak istiyorsak gözlerimizi açık tutmalıyız. Hükümeti uyarıyorum, yaptığınız her işte sonradan aklınız başınıza gelir. Şaka yok, pişmanlık yok, mazeret yok” dedi.

‘SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRDİK’

Dervişoğlu, 2018 yılında hükümet sistemindeki değişimin ittifakları zorunlu hale getirdiğini, bu durumun parti kimliklerini zayıflattığını söyledi. CHP ile ittifak sırasında yapılan yanlışların düzeltilmesi için her türlü çabayı gösterdiklerini belirten Dervişoğlu, “Tüm kırılma noktalarında sorumluluğumuzu yerine getirdik. Hatta kamuoyu önünde özeleştirimizi de yaptık. Sayın Genel Başkanımız mesajında ​​özür diledi.” Afyon’da kötü gidişatın önüne geçilemediği ve milletimizin beklentilerini karşılayamadığı için yapılan konuşmadır.” “Ama görünen o ki CHP, kaybedilen seçimde alınan oyların yüzde 48’ini başarı olarak tanımlamaya çalışıyor. Bizce kazanılmayan seçim, kaybedilen seçimdir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu