Haber

Saadet Partisi milletvekilleri Mısır’da Gazze’ye yönelik yardım sürecini inceledi

Saadet Partisi Ankara Milletvekili Mesut Doğan, İsrail’in saldırılarını sürdürdüğü Gazze’ye insani yardım ulaştırılması sürecini incelemek üzere Mısır’a gittiklerini belirterek, gözlemlerini rapor haline getirdi.

Milletvekili Mesut Doğan, Mısır heyetinde yer alan partisinin Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya ve Denizli Milletvekili Sema İpek Ün ile birlikte Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

Doğan, Filistin’e destek için gittikleri ve 4 gün kaldıkları Mısır’da, yardımların Gazze’ye ulaştırılmasına ilişkin süreci incelediklerini, yetkililerle görüştüklerini ve gözlemlerini rapor haline getirdiklerini belirtti.

Denizli Milletvekili Ün, Mısır’da cuma hutbelerinde Gazze’nin boşaltılmaması gerektiğinin belirtildiğini kaydetti. Ün, Filistinlilerin saldırıların durdurulması yönünde irade göstermesi gerektiğini ifade etti.

Hatay Milletvekili Çalışkan, Filistinlilerin yaşadıkları toprakları terk etmek istemediklerini ancak dünyanın İsrail’in saldırılarına sessiz kaldığını belirtti.

Gazze’de büyük bir trajedi yaşandığını vurgulayan Çalışkan, “Kola şişesi dökerek protesto yapmanın bir anlamı olmadığı anlaşılmalıdır.” söz konusu. Türkiye’nin İsrail’e yaptırım uygulamasını isteyen Çalışkan, Filistin’in korunması gerektiğini söyledi.

İstanbul Milletvekili Kaya da bölgede çok sayıda yardım tırı gördüklerini ancak İsrail’in bu yardımın girişini engellediğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu