Haber

Özbekistan’daki Etnospor Zirvesi’nden dayanışma mesajı

Geleneksel spor ve oyunların canlandırılması için çalışmalarını sürdüren Dünya Etnospor Konfederasyonu, Özbekistan Spor ve Gençlik Bakanlığı ve Özbekistan Etnospor Derneği iş birliğiyle ülkenin tarihi kenti Hive’de Etnospor Zirvesi düzenledi.

Zirvede okçuluk ve güreş sporunun temsilcileri özel oturumlarda bir araya geldi. Uluslararası akademisyenler toplantısında klasik spor ve oyunların gelişimi tartışıldı.

Etnospor Zirvesi

Özbekistan’dan Bilal Erdoğan’a teşekkür

Zirve protokol konuşmaları, bakanlar paneli ve iyi niyet anlaşmasının imzalanmasıyla devam etti. Tepede ilk konuşan Özbekistan Cumhurbaşkanlığı İdaresi Toplumsal Sorunlardan Sorumlu Yetkilisi Adil Abdurahmanov, Uluslararası Etnospor Festivali ve Etnospor Zirvesi’ne yaptığı katkılardan dolayı Dünya Etnospor Konfederasyonu Lideri Necmeddin Bilal Erdoğan’a teşekkür etti.

Özbekistan Spor ve Gençlik Bakanı Adkham İkramov konuşmasında, klasik spor ve oyunların gençler arasında sevdirilmesi için her türlü çabayı göstermek istediklerini belirtti.

Etnospor Zirvesi

Bizi birbirimize bağlayan değerlerin peşindeyiz

Zirvede katılımcılara seslenen Dünya Etnospor Konfederasyonu Lideri Necmeddin Bilal Erdoğan, ortak değerlere vurgu yaparak şunları söyledi: “Bizi birbirimize bağlayan pek çok değer, pek çok kültür ve pek çok güzellik var. Bunu keşfetmek ve ortaya çıkarmak için her yıl festivaller, forumlar ve etkinlikler düzenliyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklerde dünyanın her rengini ve kültürünü bir arada görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamda Özbekistan Cumhurbaşkanı Sayın Şevket Mirziyoyev’e ve şahsında tüm Özbekistan halkına destekleri ve yakın ilgileri için şükranlarımı sunuyorum.”söz konusu.

Etnospor Zirvesi

Bakanlar panelde bir araya geldi

Moderatörlüğünü DEK Lideri Necmeddin Bilal Erdoğan’ın yaptığı, klasik sporun geleceğinin tartışıldığı panelde, Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Özbekistan Cumhuriyeti Gençlik Politikaları ve Spor Bakanı Adkham İkramov, Kazakistan Spor ve Kültür Bakan Yardımcısı Kuranbek Sarsen, Malezya Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Adam Idli bin Abd Halim katılımcılarla bir araya geldi.

Etnospor Zirvesi

İyi niyet anlaşması imzalandı

Zirve kapsamında DEK Lideri Necmeddin Bilal Erdoğan, Özbekistan Spor ve Gençlik Bakanı Adkham İkramov, Azerbaycan Gençlik ve Spor Bakanı Farid Gayibov, Türkiye Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Kazakistan Spor ve Kültür Bakan Yardımcısı Kuranbek Sarsen, Belarus Spor ve Turizm Bakan Yardımcısı Aleh. Klasik sporların geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla Anderichyk’in katılımıyla iyi niyet anlaşması imzalandı.

Necmeddin Bilal Erdoğan

Uluslararası Etnospor Festivali’nin görkemli açılışı

Etnospor Zirvesi’nin ardından Hive’de Uluslararası Etnospor Festivali’nin açılış töreni gerçekleştirildi. Etkinlikte Özbekistan’ın kültürel zenginlikleri sahnelendi. Festival kapsamında 8-10 Eylül tarihleri ​​arasında 2 bine yakın sporcu çeşitli maç ve gösteriler gerçekleştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu