Haber

Müzisyen Onur Şener cinayetinde 5 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet istemi

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki bir eğlence mekanında çıkan tartışmada, müzisyen Onur Şener’in boynundan aldığı kırık cam bardak darbesiyle öldürülmesi olayında, 5 kuşkulu için ‘canavarca hisle insan öldürmek’ kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istendi.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Şahin Kaplan’ın hazırladığı iddianame, 11 Kasım Cuma günü Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

İddianameye nazaran, şüpheliler İlker K, Ali G, Semih S, Jale E. ve Beğenilen G, olayın yaşandığı 2 Ekim’de Çayyolu Mutlukent Mahallesi’ndeki cümbüş yerine gitti.

Müzik programı saat 01.00’de biten maktul Şener, daha sonra bir arkadaşının doğum günü nedeniyle yine sahneye gelerek orkestra grubu olmadan müzik söylemeye devam etti.

Bu esnada şüphelilerden İlker K, sahneye gelerek istek kesimi nedeniyle Şener ile tartışmaya başladı. Cümbüş merkezindeki başka müşteriler ikili ortasında hengame çıkmasına mani oldu.

Bunun üzerine kuşkulu İlker K. ve öbür şüpheliler bardaklarıyla dışarı çıktı. Bir müddet sonra iş yerinden ayrılan Şener ve şüphelilerin ikinci sefer tartışmaları arbedeye dönüştü.

Şüphelilerden İlker K’nın elindeki bardakla Şener’in başına vurduktan sonra rastgele savurmaya devam ettiği, şahit ve öteki şüphelilerin beyanlarına yansıdı. İsimli Tıp Kurumu, Şener’in boyun bölgesindeki delici ve kesici alet yarası nedeniyle öldüğü raporunu verdi. Ayrıca Şener’in vefatına neden olan cam kırığı üzerinde şüphelilerden kimilerinin doku izleri tespit edildi.

İddianamede, birlikte hareket ettikleri ve acıma hissi duymadan bardak kırığıyla hareketi gerçekleştirdikleri belirtilen tutuklu şüpheliler İlker K, Ali G, Semih S. ile tutuksuz şüpheliler Jale E. ve Beğenilen G. “canavarca hisle kasten öldürmek” ile suçlandı.

Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nin iddianameyi kabulü halinde sanıklar ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istemiyle yargılanacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu