Ekonomi

Mehmet Fatih Kacır görevi Varank’tan devraldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, düzenlenen törenle görevi Mustafa Varank’tan devraldı.

Varank, “Hangi pozisyonda olursak olalım, olmayalım elimizden geldiğince arkadaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Mehmet Fatih Kacır, “Bize her zaman emanet ettiği ağabeyimize şükranlarımı sunuyorum. Doğal yönetim çok kişiye nasip oluyor ama kimine büyük işler nasip oluyor. Ancak bu yöneticilerin bir kısmı, Bugünün işleri toplum tarafından sahiplenilecektir. Sayın Bakanım, Sayın Bakanımız, siz tüm bunları Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olarak, 5 yılda ortaya koyduğunuz emek ve emekle başardınız. Gururlarına hep birlikte şahit olduk” dedi. .

60 yıllık hayal gerçek oldu

Törende konuşan Kacır, “Türkiye’nin Arabası 60 yıllık rüyası bu dönemde gerçekleşti. IMCE’yi bu dönemde uzaya gönderdik. KOSGEB’in en kapsamlı programlarına bu dönemde başladık. TEKNOFEST’leri bu dönemde katılımla gerçekleştirdik. Milyonlarca gencin.”

Kacır’ın dikkat çektiği noktalar ise şöyle;

“Çıta çok yüksek, bunun farkındayız ve bilincindeyiz. Sizlerin desteği ve Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Yüzyılını gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız.

Bazı yöneticiler, girdikleri yerden başları dik ve alınları açık ayrılma konusunda şanslıdırlar. Mustafa Varank buradan böyle ayrılıyor. Allah cümlemize buradan bu şekilde çıkmayı nasip etsin. Hakkımız sana sonuna kadar helal olsun. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

kirazhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu