Teknoloji

Apple’dan yeni katlanabilir iPhone patenti

Apple katlanabilir telefonlar konusunda sessizliğini korumaya devam ederken gelen bilgiler Apple’ın gelecek planlarını gözler önüne seriyor.

Apple’ın birden fazla katlanabilir telefon patenti aldığını ve bu konu üzerinde çalıştığını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Hatta iddialara göre ABD’li şirket, birden fazla katlanabilir iPhone prototipi üzerinde çalışıyor.

Yeni patent ortaya çıktı

Apple’ın, çatlamaya karşı dayanıklı katlanabilir ekranı tanımlayan ABD Ticari Marka ve Patent Ofisi’ne (USPTO) yeni bir patent başvurusu yaptığı ortaya çıktı.

Söz konusu patent ile Apple, katlanabilir cihazların en büyük sorunlarından biri olan kırılganlık sorununu çözmek istiyor.

US-20230011092-A1 patenti; Esnek bir alt katman, bir ince sinema transistör katmanı ve bir koruma katmanı dahil olmak üzere birkaç katmandan oluşan bir ekran şeması içerir.

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, 2024’te katlanabilir iPhone lansmanı için daha önceki iddiasını revize etti. Şimdi Kuo, böyle bir cihazla karşılaşacağımız en erken tarihin 2025 olacağını düşünüyor.

dikmenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu